Kush është kuzhinieri shqiptar që po bën bujë në Zvicër?

0
Shpërndaje lajmin

Tetë shefa të rinj të kuzhinës garojnë në gjysmëfinalen e “Golden Chef 2023”. Ata të gjithë duan të kalojnë në finale më 5 qershor në Kursaal Bern.
Ky episod fokusohet tek Ernest Bardhoku dhe krijimi i tij me mish me pulë zvicerane. 26-vjeçari e përshkruan veten si një njohës i madh. Pjata e tij me mish duhet të jetë gjithashtu e këndshme. Motoja e tij simpatike: “Nuk më interesojnë kaloritë!”, shkruan albinfo.ch.
Ai tashmë ka marrë pjesë në tre gara: dy në Itali në fillim të karrierës së tij, të dyja i fitoi, dhe Kupën e Kulinarisë Zvicerane 2018.
Bardhoku ka punuar nw “Hotel La Reserve”, Gjenevw dhe “Hotel Au Sauvage”, Fribourg.
VIDEO:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *