Kush mund ta zëvendësojë Musk-un si shef ekzekutiv i Twitter-it?

Shpërndaje lajmin

Elon Musk ka njoftuar se do të tërhiqet nga posti i shefit ekzekutiv të Twitter vetëm disa muaj pas këtij roli, pasi ia bëri pyetjen ndjekësve të tij në një sondazh të dielën, më 18 dhjetor.
Lajme të mira? Skeptikët kanë frikë jodomosdoshmërisht, me një përdorues të Twitter-it që thjesht deklaron: “Varet se kush do ta drejtojë!”
Mbi 57 për qind e votuesve dolën për ‘po’, që do të thotë se Musk parashikohet të largohet nga posti i kreut të platformës.
“Unë do të jap dorëheqjen si CEO sapo të gjej dikë mjaft budalla për të marrë vendin e punës! Pas kësaj, unë thjesht do të drejtoj ekipet e softuerit dhe serverëve”, shkroi Musk në Twitter të mërkurën, më 21 dhjetor.
Blerja shumë miliardë dollarëshe e Twitter nga Musk është karakterizuar nga kaos që në fillim. Emërimi i vetes CEO ishte një veprim që erdhi pas shkarkimit të gjithë bordit. Më pas ai ka pushuar gjysmën e stafit. Ai gjithashtu rivendosi llogari të shumta të ndaluara, duke përfshirë Donald Trump dhe Kanye West (Ye)./Euronew

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *