Kuvendi i Rithemelimit shkarkon Alibeajn si kryetar i Grupit Parlamentar

Shpërndaje lajmin

Kuvendi Kombëtar i Komisionit të Rithemelimit shkarkoi sot Enkelejd Alibeajn si kryetar i grupit parlamentar të PD.
Këshilli Kombëtar që do të dalë sot pas votimit në Kuvend do të zgjedhë kryetarin e ri të grupit.
“Në mbështetje të statutit të Partisë Demokratike, për organizimin dhe funksionimin e grupit parlamentar të PD, me propozim të Rithemelimit, Kuvendi vendosi të konstatojë vakancën e kryetarit të grupit parlamentar të PD. Ngarkohet Këshilli kombëtar për zgjedhjen”, tha Këlliçi.
Ndërkohë 22 maji do të jetë dita kur Rithemelimi i Sali Berishës do të zhvillojë zgjedhjet për kryetarin e ri të Partisë Demokratike.
Vendimi është marrë në Kuvendin e sotëm që po zhvillohet në Pallatin e Kongreseve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *