Shpërndaje lajmin

Me shumicë votash, deputetët socialistë miratuan ndryshimet e qeverisë, duke votuar dekretet e presidentit Bajram Begaj për shkarkimin e ministres së Jashtme, Olta Xhaçka, asaj të Bujqësisë, Frida Krifca dhe të Arsimit, Evis Kushi si dhe 2 ministreve pa portofol; Edona Bilali dhe Milva Ikonomi. Kundër shkarkimit të Xhaçkës votoi vetëm deputeti Erjon Braçe. Ministrja […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *