Ky është bilanci ditor me të infektuar në Zvicër

Shpërndaje lajmin

Në 24 orët e fundit, 2066 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, transmeton albinfo.ch.

Numri i testeve të kryera është 29,875. BAG gjithashtu raporton 18 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin – nëntë prej tyre janë regjistrime të vonuara. 86 persona shtesë u shtruan në spital.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *