Ky është resorti më i mirë i skive në Zvicër

Shpërndaje lajmin

Me nisjen e sezonit të sporteve dimërore në Alpe, World Ski Awards e shpalli Verbier si resortin më të mirë të skive në Zvicër, përcjell albinfo.ch.
Resorti Valais, i cili është veçanërisht i popullarizuar nga turistët nga Britania e Madhe, nuk është saktësisht një fillestar në kategorinë “më të mirë”: në janar 2022 ai u votua si destinacioni më i mirë i skive në botë për të dytin vit radhazi.
Hoteli W Verbier ka marrë gjithashtu një dallim – ai është emëruar “Hoteli më i mirë i skive në Zvicër” dhe “në botë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *