Lagarde uron Merkelin në 15 vjetorin si kancelare

Share

screenshot 20201122 132545 facebook

Presidentja e Bankës Qendrore Evropiane Chrisrine Lagarde ka uruar kancelaren e Gjermanisë Angela Merkel në 15 vjetorin e saj si kancelare e shtetit, shkruan Albinfo.ch.

Lagarde ka vlerësuar lartë figurën e Merkelit duke thënë se ajo është ndër lideret më të respektuara në botë.

“Urime Angela Merkel për 15 vitet si Kancelare e Gjermanisë. Kancelarja Merkel ndërmori hapa vendimtar për ta bërë Evropën më të fortë në kohë sfiduese dhe sot është një nga lideret më të respektuara në botë”, ka shkruar Lagarde.

The post Lagarde uron Merkelin në 15 vjetorin si kancelare appeared first on Albinfo.


Share

Komente