January 24, 2022

Lajm i rëndë nga Spanja, Aguro mund të tërhiqet nga futbolli

Shpërndaje lajmin

Siç raportohet nga Catalunya Ràdi, mëngjesin e kësaj të premteje në programin ‘El Matí’, Kun Agüero tashmë është informuar se gjendja e tij e zemrës mund ta detyrojë atë të tërhiqet nga futbolli . Catalunya Ràdio e krahasoi rastin e tij me atë të futbollistit Caroline Graham Hansen, i cili ka kaluar disa teste kardiologjike dhe së shpejti do të fillojë procesin e rehabilitimit për të luajtur sërish.

Gjithmonë sipas Catalunya Ràdio, tabloja kardiologjike e Agüero-s është më e ndërlikuar dhe rezonancat dhe testet e stresit që ai i është nënshtruar ditëve të fundit mund të tregojnë se patologjia që ai vuan është e papajtueshme me praktikën e futbollit profesionist . Ndërkohë që tashmë është vërtetuar se aritmia e Caroline Graham Hansen është beninje, ajo e argjentinasit paraqet më shumë komplikime.

Në moshën 33-vjeçare, Kun Agüero u detyrua të largohej nga fusha në ndeshjen kundër Alavés pasi pësoi një episod shqetësimi në gjoks . E vetmja deklaratë zyrtare që Barça bëri në lidhje me këtë ishte më 2 nëntor, kur raportoi se “lojtari Kun Agüero i është nënshtruar një procedure diagnostike dhe terapeutike nga Dr. Josep Brugada. Ai është jashtë dhe për disa muajt e ardhshëm. tre muaj do të vlerësohet efektiviteti i trajtimit për të përcaktuar procesin e rikuperimit të tij”. Agüero do të vazhdojë të testohet në muajt e ardhshëm, por ka njëfarë pesimizmi në lidhje me të ardhmen e tij në elitë. Argjentinasi ka marrë edhe një vizitë nga mjekët e AFA-s për t’u vënë në dispozicion. r.t/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *