Lajpcig “presion” Bajernit kryesues, Sabitzer realizon golin e vitit (Video)

Share

Lajpcig ka mundur 3-0 Hertën e Berlinit. Protagonisti i sfidës së luajtur në Olympiastadion ishte Sabitzer.

Austriaku zhbllokoi sfidën me një gol të çmendur në minutën e 28.

Mukiele në minutën e 71 dhe Orban 13 minuta më vonë shënuan dy golat e tjerë për ekipin e Nagelsman.

Me këtë fitore, Leipzig renditet në vendin e 2 me 47 pikë, ndërsa Herta e Berlinit mban vendin e 15 me 18 pikë.


Share

Komente