Lara Gut-Behrami, triumfuese në Austri

Shpërndaje lajmin

Pavarësisht disa luhatjeve gjatë provës, Lara Gut-Behrami arriti të fitojë super G-në e dytë të fundjavës të zhvilluar në St.Anton.
Ajo triumfoi para fitueses së të shtunës, Federica Brignone, me vetëm 0″15.
Për 31-vjeçaren nga Comano ky është triumfi i dytë i dimrit (pas gjigantit në Killington) dhe podiumi i pestë, për gjithsej 18 fitore në specialitetin e Botërorit. Me këtë sukses, ajo ngjitet në 36 fitore në gara dhe 70 podiume gjithsej në CdM.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *