September 20, 2021

Leksione nga Maroku, si t’i falë portieri penallti absurde rivalit (VIDEO)

Shpërndaje lajmin

Anas Zniti nuk do ta harrojë budallallëkun e bërë në ndeshje kundër Moghreb Tetouan, pasi u fali një penallti absurde rivalëve.

Portieri i Raja Casablanca, pasi kishte kontrolluar me dorë një top brenda zonës së rreptësisë, vendosi ta lëshonte topin në tokë për ta rikthyer në lojë.

Shoku i i tij i ekipit u habit dhe i bëri me shenjë ta largojë, pasi lojtarin kundërshtar e kishte pranë. Tentativa për të larguar topin u kthye në një penallti për Moghreb Tetouan, që më pas e ktheu në gol.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *