Lëkundje tërmeti në Durrës, epiqendra në Kepin e Rodonit

Shpërndaje lajmin

Lëkundje tërmeti janë regjistruar pasditen e sotme në afërsi të Kepit të Rodonit.
Sipas të dhënave zyrtare të EMCS, rreth orës 16:55 tërmeti me magnitudë 3.6 ka rënë 24 km në veri-veriperëndim të Durrësit.
Thellësia e tërmetit ka qenë në një nivel prej 5 km. Nga komentet e qytetarëve, në aplikacionin e EMCS, lëkundjet ishin relativisht të lehta dhe u ndjenë pak në qytet.
 
LEXONI GJITHASHTU:

VIDEO| Erdogan në qendër të kritikave, filmohet duke i shpërndarë para turmës
“Provokator”- Erdogan ‘gjueti’ gazetarëve që raportuan tërmetin, nisin arrestimet
Tërmeti në Turqi, Erdogan: Brenda vitit do rimëkëmbim të gjitha vendet e rrënuara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *