April 18, 2021

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra

Shpërndaje lajmin

KAVAJË- Një lëkundje sizmike është regjistruar ditën e sotme në afërsi të qytetit të Kavajës. Sipas EMSC tërmeti ka qenë i shkallës 3.4 rihter. Ky tërmet ka ndodhur në një thellësi 2 km dhe ndjeshmëria ka qenë e lehtë.

Epiqendra është regjistruar 9 km në jug-perëndim që Kavajës. Nga ky tërmet nuk ka pasur asnjë dëmtim.E.L/abcnews.al/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *