Lëkundje tërmeti në Shqipëri, magnituda dhe epiqendra

Shpërndaje lajmin

Lëkundje sizmike janë ndjerë në vednin tonë pak minuta më parë.
Sipas EMSC magnituda  e tërmetiti ishte 4.1 Rihter, ndërsa thellësia 2 kilometra.

Epiqendra e tërmetit ishte  në Belsh, mes Elbasanit dhe Lushnjës.
Lëkundjet janë ndjerë edhe në në Tiranë.
/ / 
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *