Lihet në burg Klered Bozhanaj, avokati i tij kërkon ekspertim të gjendjes mendore

0
Shpërndaje lajmin

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 42-vjeçarin Klered Bozhanajn që tre ditë më parë plagosi me armë zjarri efektivin Edlir Alleshi.
Në seancën për caktimin e masës së sigurisë, ai deklaroi se është amerikan dhe jo shqiptar, duke shfaqur paqëndrueshmëri mendore edhe në gjykatë.
Edhe avokati i tij i mbrojtjes Roland Llalla, kërkoi ekspertim të gjendjes mendore dhe shtrim të detyruar spitalor, por gjykata caktoi arrest ne burg.
Kujtojmë se edhe gjatë dëshmisë së dhënë ditën e djeshme, 22 shtator, Bozhanaj ka dhënë deklarata kontradiktore, duke pretenduar ndër të tjera se ishte “komantant i Pentagonit”.
LEXONI GJITHASHTU:

Plagosi efektivin e policisë/ Klered Bozhanaj del para gjykatës
“Jam komandant i Pentagonit”, Klered Bozhanaj jep dëshmi kontradiktore në polici

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *