January 22, 2022

Liqeni shumëngjyrësh në Turqi: I kuq në verë, i kaltër në dimër (FOTO LAJM)

Shpërndaje lajmin

Në varësi të asaj se a jeni në humor për një festë të mirë apo pushime paqësore që dëshironi të kaloni me të dashurit tuaj në një atmosferë të relaksuar, ka një numër plazhesh që mund të plotësojnë nevojat tuaja.

Sidoqoftë, ku është plazhi, ka edhe ujë. Isshtë e vërtetë që detet dhe oqeanet janë të pazëvendësueshëm, por liqenet nuk duhet të nënvlerësohen.

Ka shumë liqene të pazakonta dhe mahnitëse që thjesht të lënë pa frymë. Një i tillë është Liqeni Tuz.

Përzierja e pazakontë e kripës së bardhë dhe ujit të kuq u lejon vizitorëve një festival të vërtetë ngjyrash. Nëse nuk keni notuar kurrë në liqenin Tuz Golu, vera është një shans i shkëlqyeshëm. Ju gjithashtu keni një mundësi për të parë ngjyrën e saj të bukur të kuqe.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *