Lista e gjerë e Zvicrës me 6 futbollistë shqiptarë

0
Shpërndaje lajmin

Zvicra ka publikuar listën e gjerë për Euro 2024, ku ka ftuar plotë 38 futbollistë, për të pasur një pasqyrë më të qartë kur ta publikojë listën finale prej 26 lojtarëve të ftuar.
Trajneri Murat Yakin ka vendosur të ftojë plotë 38 futbollistë për një kamp disa ditor para fillimit të Evropianit.
Në listën preliminare të Helvetikëve bëjnë pjesë plotë gjashtë futbollistë me prejardhje shqiptare, ku listës i prijnë dy yjet e përhershëm Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, transmeton albinfo.ch.
Përveç Xhakës dhe Shaqirit, në këtë listë jo përfundimtare janë ftuar edhe mbrojtësi Albian Hajdari, mesfushorët Uran Bislimi e Ardon Jashari dhe sulmuesi Andi Zeqiri.
Faqja zyrtare e Zvicrës ka njoftuar se lista përfundimtare prej 26 futbollistëve do të publikohet më 7 qershor.

Unsere Spieler für das Pre-Camp. Das definitive EM-Kader wird am 7.6 bekanntgegeben
Nos joueurs pour le Pré-Camp. La sélection définitive pour l’Euro sera annoncée le 7.6
I nostri giocatori per il Pre-Camp. La rosa definitiva per l’Europeo verrà annunciata il 7.6 pic.twitter.com/Vah3PJcw5o
— Nati (@nati_sfv_asf) May 17, 2024

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *