Lita: Takimet Berisha-Bardhi show politik, gabimi që bën për zgjedhjet në Kukës

0
Shpërndaje lajmin

Gazetari Lavdrim Lita ka komentuar takimin e ditës së sotme mes Sali Berishës dhe Lulzim Bashës, ku sipas tij në këtë mbledhje asgjë nuk do të ndodh.
Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se ata po bëjnë show politik, duke shtuar se asnjë bashkim nuk po ndodh mes palëve.
Më tej ai tregoi dhe gabimin që bën dy palët opozitare me zgjedhjet në Kukës.
“Në takimin e Berishës dhe Bashës nuk do t ndodh asgjë. Deri më tani kemi një show politik të shoqatës politike Berisha-Bardhi. Nuk ka një shkrirje vërtikale apo horizontale të deputetëve.  Besoj se kjo është më shumë për të krijuar idenë se Berisha ka mbështetje të madhe  të deputetëve. Në rastin e Kukësit ka pasur bisedime mes palëve për të gjetur një kandidar konsensual, përmes primareve tre ditore. Berisha nuk pranoi që të nxirrnin një kandidat nën logon e PD dhe  zgjodhi sërish aleancën me Metën dhe Nard Ndokën, për të kandiduar në Kukës. Ata morën një person në Tiranë me origjinë nga Kukësi dhe e çuan të kandidojë, gabim të cilin nuk e ka bërë PS që mori Drejtorin e Tatimeve. Këta njerëz bëjnë vetëm zhurmë dhe kënaqin egon e Sali Berishës dhe  të kënaqin egon e Berishës dhe për ca kohë të tjera”-tha ai.
LEXONI GJITHASHTU: 

Beleri, Kurti-Vuçiç dhe Këshilli i Sigurimit, Rama ndan mesazhet e rëndësishme
GJKKO rrëzon kërkesën e Alma Kaçit për masë më të butë sigurie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *