Shpërndaje lajmin

Finalja e edicionit të 20-të të “Deutschland sucht den Superstar” u mbajt të shtunën. Lorent Berisha, shqiptari nga Zvicra performoi me këngën “Complicated, megjithatë zuri vendin e tretë, përcjellë albinfo.ch.
Berisha shihej si favorit i këtij edicioni madje edhe si fitues. 19-vjeçari foli për ëndrrën e tij për të bërë këngëtar. “Nëse vërtet dëshiron të arrish diçka në jetë, është e mundur. Unë jam i bindur fort për këtë” është shprehur Lorenti para finales për 20minuten, përcjellë albinfo.ch.
Ajo çfarë e bën të veçantë Lorentin, sipas jurisë, ishte ngjyra e zërit të tij dhe karakteristika origjinale e këndimit në stilin e tij.
Performanca e Lorentit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *