January 16, 2022

LSDM-ja shpall zgjedhjet e brendshme partiake, kur do të mbahen

Shpërndaje lajmin

Lidhja Social Demokrate në mbledhjen e sotme ka shpallur zgjedhjet e brendshme partiake.

Sipas zëdhënëses së partisë Bogdanka Kuzevska, procedura për zgjedhje fillon që nesër dhe në këto zgjedhje kanë të drejtë të kandidohen të gjithë anëtarët e partisë të cilët i plotësojnë kushtet sipas statutit.

Zgjedhjet do të mbahen më 12 dhjetor. Ndërkohë përveç për kryetarit në këto zgjedhje brenda-partiake do të zgjedhen edhe organet tjera të partisë./alsat


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *