Macron goditet me domate në daljen e parë publike pas zgjedhjeve

Shpërndaje lajmin

Presidenti francez Emanuel Macron ishte shënjestër e goditjeve me domate nga qytetarët gjatë një shëtitjeje në tregun e periferisë së Parisit Cergy-Pontoise.
Shërbimi i rendit të Kreut të Shtetit ka reaguar menjëherë duke hapur një çadër me synim që ta mbronin.
Presidenti u strehua nën çadër për pak çaste derisa situata u qetësua.
Pas këtij incidenti Macron ka vazhduar ecjen i qetë, teksa u tha gazetarëve se kishte vizituar lagjen e klasës punëtore si pjesë e zotimit të tij të deklaruar më parë për të bashkuar Francën pas fushatës së presidenciale.
 
LEXONI GJITHASHTU:

Zbulohet telefonata disa sekondëshe mes Macron dhe Le Pen pas zgjedhjeve
5 sfidat e Macron pas rizgjedhjes si president

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *