January 15, 2022

Magjia e Pjetërshanit, atmosferë festive

Shpërndaje lajmin

Fshati Pjetërshtan, i cili gjendet pak kilometra larg Gjakovës, çdo fundvit dekorohet dhe kthehet në një pamje magjike që ka marrë edhe vëmendjen e mediave botërore, transmeton albinfo.ch.

Fillimi i muajit dhjetor shoqërohet edhe me ndriçimin e dritave në shenjë të festave të fundvitit. Pjetërshani, që ndodhet, pra, jo larg nga Gjakova, ka marrë pamjen më të bukur në vigjilie të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri.

Ndriçimi dhe rregullimi i fshatit tashmë është bërë një traditë nga banorët e saj dhe po konsiderohet si fshati më i dekoruar në gjithë Kosovën.

Këtë vit banorët stolisën dhe i dhanë magji vendit të tyre, duke e dekoruar e veshur me drita shumëngjyrëshe, përcjell albinfo.ch.

Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.

Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.

Ndizen dritat e Krishtlindjes në fshatin Pjetërshan (FOTO) - Magazina - Mobile - KosovaPress

Fshatrat e Gjakovës marrin pamje mahnitëse në prag të Vitit të Ri | inFokus


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *