Mallorca fiton pikët e plota falë golit të Muriqit

0
Shpërndaje lajmin

Futbollisti Kosovar, Vedat Muriqi ka shënuar në minutën e 92-të në ndeshjen që u zhvillua sonte mes Mallorca-s dhe Rayo Vallecanos.
Me golin e Muriqit, Mallorca ka arritur t’i marrë pikët e plota. Ekipi ka kaluar në epërsi me golin e Sanchezit, në minutën e 48-të, teksa rezultati u barazua nga Garcia, në minutën e 76-të, transmetonn albinfo.ch.
Ndryshe ky ishte goli i parë i Muriqit që nga muaji nëntor, kur pësoi lëndimin sa ishte me Kombëtaren e Kosovës.
Me këtë fitore, Mallorca ngjitet në vendin e 15-të me 23 pikë të grumbulluara.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *