September 20, 2021

Manastirliu: Po përfundon vaksinimi i operatorëve turistike, gati për një sezon veror të lehtësuar

Shpërndaje lajmin

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se vaksinimi i operatorëve turistikë është në fund dhe se vendi është gati për një sezon veror me masa më të lehtësuara se një vit më parë.

“Po përfundon vaksinimi i operatorëve turistike, për një sezon shumë më të lehtësuar se një vit më parë, teksa vijojmë me planin për mbarëvajtjen e sezonit, me hapjen e qendrave shëndetësore verore nga 15 qershori dhe vijimin e dezinsektimit në zonat turistike”, shkruan Manastirliu në Facebook./albeu.com

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *