November 28, 2021

Manchester City gati 80 milion euro për lojtarin e Barcelonës

Shpërndaje lajmin

Manchester City ka bërë ofertën e parë për mesfushorin e Barcelonës, Frankie de Jong.

Klubi anglez është gati të ofrojë 80 milion euro për shërbimet e holandezit. Duket se mesfushori nuk bënë pjesë në planet e tij dhe kjo ofertë tunduese pritet të aprovohet nga katalanasit. 24-vjeçari u transferua nga Ajax tek Barcelona për shumën e 86 milion euro në vitin 2019.

Shuma e ofruar nga City është e konsiderueshme dhe Barcelona po planifikon ta pranojë ofertën për talentin holandez, të reja priten ditët në vazhdim./h.ll/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *