November 27, 2021

Manchester United ul çmimin e Lingard

Shpërndaje lajmin

Manchester United mund të humbasë 15 milion paund, nëse Lingard largohet dhe nga klubi nuk dëshirojnë të rinovojnë kontratën.

Lojtari u huazua sezonin e kaluar te West Ham, ku rifitoi formën e tij më të mirë dhe shënoi nëntë gola dhe ‘Çekiçët’ ishin të interesuar për ta zotëruar atë, por nuk mundën të paguanin 25 milionë stërlinat që kërkonte United.

Lingard nuk po hyn në planet e Solskjaer dhe shumica e paraqitjeve të tij kanë qenë si zëvendësues, kështu që ai nuk do të rinovojë dhe do të jetë i lirë nga 30 qershori.

United tani po përpiqet të përfitojë sa më shumë nga një shitje e mundshme në merkaton e dimrit, megjithëse çmimi i tij do të ishte në dukje më i ulët. Ato do ta vlerësonin  me rreth 10 milionë paund , sipas The Sunr.t/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *