January 19, 2022

Mancini pritet të bëj disa ndryshime për ndeshjen me Belgjikë, Chiellini, Bonucci dhe Chiesa luajnë nga fillimi

Shpërndaje lajmin

Italia pritet të bëjë disa ndryshime në formacion për ndeshjen çerekfinale kundër Belgjikës.

Përzgjedhësi Roberto Mancini do të inkuadrojë nga fillimi Federico Chiesan.

 

 

Mesfushori italian e bëri dallimin në ndeshjen kundër Austrisë pasi hyri në lojë.

Gazetari Gianluca Di Marzio raporton se edhe mbrojtësi Giorgio Chiellini është gati për lojë dhe do të nis ndeshjen nga minuat e parë.

Leonardo Bonucci pritet të jetë në qendër të mbrojtjes poashtu.

Ndeshja Itali – Belgjikë zhvillohet të premten nga ora 21:00


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *