Maqedoni, 22 të vdekur dhe 556 raste të reja me Covid-19

Share

maqedoni 22 te vdekur dhe 556 raste te reja me covid 19

Gjatë 24 orëve të fundit nga 2953 testime të realizuara, 556 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Shkup-270, Kumanovë-24, Shtip-17, Prilep-17, Tetovë-17, Strugë-6, Veles-23, Manastir-10, Ohër-12, Kavadarc-21, Gostivar-17, Gjevgjeli-6, Strumicë- 22, Kriva Pallankë-13, Radovish-10, Koçan-14, Probishtip-1, Makedonski Brod-4, Pehçevë-6, Berovë-12, Vallandovë-1, Vinic-2, Dellçevë-4, Kratovë-5, Sveti Nikollë -3, Kërçovë-12, Resnjë-1 dhe Negotin-6.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 404 pacientë të shëruar nga virusi korona, ndërsa 22 pacientë nuk kanë mundur që të fitojnë betejën me Covid-19.


Share

Komente