October 16, 2021

Maqedoni, nuk lejohet organizimi i dasmave në ambiente të mbyllura

Shpërndaje lajmin

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, thotë se ende jemi larg për të organizuar dasma në ambiente të mbyllura me shumë persona, transmeton TV21.

“Komunikimet që i kemi me Komisionin për Sëmundje Infektive ata tregojnë se jemi ende larg, për ngjarje në ambiente të mbyllura me shumë persona të mos organizohen. Sërish do të kemi mbledhje dhe do të diskutojmë”, u shpreh Filipçe.

Kujtojmë që me lirimin e masava, organizimi i dasmave lejohet deri në 1000 persona në ambient të hapur.

VIDEO


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *