Martinez afër zgjatjes së kontratës te Inter

Share

Pasi shënoi dy gola në derbin e sotëm të Milanos dhe ndihmoi skuadrën e Antonio Contes të jetë në vendin e parë në Serie A me katër pikë larg nga i dyti, Lautaro Martinez tani është afër një marrëveshjeje të re me Inter.

Zgjatjes së kontratës që do ta mbante atë në Inter deri në vitin 2025, thotë Todo Fichajes.

Kohëzgjatja e kontratës së tij do të zgjatet për dy sezone të tjera, deri në vitin 2025, si dhe përfshinë një vit tjetër opsional. Propozimi aktual i pagës është 6 milion € neto në sezon, në përputhje me pretendimet e futbollistit, transmeton arbresh.info.

Me 15 gola dhe 5 asistime në Serie A, Argjentinasi 23 vjeçar tashmë konsiderohet si një nga sulmuesit më të mirë të këtij viti./arbresh.info/


Share

Komente