Mbi 10 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Share

Numri i lartë i personave të infektuar me virusin SARS-CoV-2 po vazhdon në Kosovë.

Që nga marsi i vitit 2020 janë infektuar 104 mijë e 042 persona. Kurse jetën nga ky virus e kanë humbur 2 mijë e 129 qytetarë.

Por, pavarësisht shifrave të larta të infektimit dhe vdekjes, është një numër i madh edhe i personave që kanë arritur të shërohen nga COVID-19.

Deri më sot në Kosovë janë shëruar 91 mijë e 427 qytetarë, kurse numri i rasteve aktive mbetet 10 mijë e 486.

 

Komento

Recent Posts

  • a1Instant
  • Abissnet Superiore
  • Java e pestë
  • rikthehet
  • spikat
  • Sport

Rikthehet në fundjavë “Abissnet Superiore”, spikat Teuta-Tirana

2 hours ago
  • AT Balkani
  • CH-Ballkani
  • Kosova
  • lajme

Një i vdekur dhe 29 raste të reja me Covid-19

2 hours ago