December 8, 2021

Mbi 2 mijë të infektuar dhe 15 viktima nga Covid në Maqedoni

Shpërndaje lajmin

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.869 testime janë regjistruar 490 raste të reja me koronavirus.

Po ashtu gjatë 24 orëve të fundit janë shëuar 484 pacientë dhe kanë humbur jetën 15 persona.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni me COVID-19 janë diagnostifikuar gjithsej 212.865 raste, ndërsa prej tyre 197.120 janë shëruar dhe 7.464 kanë humbur jetën.

Momentalisht në Maqedoninë e Veriut ka gjithsej 8.281 raste aktive me COVID-19.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *