Mbi 3 kg drogë në autobus, si tentoi shoferi t’a trafikonte drejt Tropojës

Shpërndaje lajmin

Policia e Lezhës ka arrestuar këtë të shtunë shoferin e një autobusi me iniciale A.I për trafik droge.
43-vjeçarit iu gjetën në autobus 15 pako me në formë çokollate, teksa ishte nisur nga Tirana në drejtim të Tropojës. Droga peshonte 3.1 kilogramë.
Shoferi kishte fshehur drogën mes në pjesën e bagazheve, mes valizheve të udhëtarëve.
Vijon puna hetimore nga ana e strukturave të Policisë, për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.
Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin, për veprime të mëtejshme.
 
LEXONI GJITHASHTU:

57 vite burg për 3 shqiptarët që përdhunuan vajzën në Britani të Madhe (EMRAT)
Mashtronin të huajt, arrestohet administratori i Call Center dhe 2 operatorët

Leave a Reply

Your email address will not be published.