Mbretëresha dhe Princi Phillip marrin vaksinën anti-Covid

Share

Mbretëresha dhe Duka i Edinburgut kanë marrë vaksinat anti-Covid, bën të ditur Pallati Buckingham.

Çifti mbretëror morën vaksinën nga një mjek nga Familja Mbretërore në Kalanë Windsor, ku të dy po izolojnë, transmeton portali arbresh.info

Mbretëresha, 94, dhe Duka i Edinburgut, 99 vjeç, të dy përmbushin udhëzimet e moshës së Qeverisë për ata që duhet të bëjnë vaksinën.

Një zëdhënës i Pallatit Buckingham tha sot: “Mbretëresha dhe Duka i Edinburgut kanë marrë sot vaksinat Covid-19”.

Një burim mbretëror konfirmoi se vaksina ishte administruar nga një Mjek shtëpiak në Kalanë Windsor./arbresh.info/


Share

Komente