Mbushi 36-vjeç, këtu janë arritjet kryesore në karrierën e Messit

0
Shpërndaje lajmin

Sot, ndërsa Lionel Messi feston ditëlindjen e tij të 36-të, ne kemi përmbledhur pesë nga arritjet e tij më të mëdha.
7 Topa të Artë
Leo është lojtari i vetëm që ka fituar 7 shtatë herë dhe është afër të 8-tit këtë vit. Duket se askush nuk do ta përsërisë.
6 Këpuca të Arta
Argjentinasi është gjithashtu i vetmi lojtar që ka gjashtë Këpuca të Artë në dollapin e tij.
4 trofe të Champions League
Që kur bëri debutimin e tij të parë te Barça në një miqësore kundër Portos në 2003, Messi e ka ndihmuar Barçën të marrë trofeun evropian katër herë.
3 djem dhe një grua e mrekullueshme
Familja është gjëja më e rëndësishme, ajo ju mbështet gjithmonë. Është e sigurt të thuhet se Leo ka gjetur çmimin e madh të jetës.
1 Kupë Bote
Në vitin 2022, Leo e ktheu Kupën e Botës në Argjentinë duke fituar Kupën e Botës në Katar. Për vendin e tij, Messi bëri jo më pak se Maradona. /G.D /

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *