Me nderime shtetërore, Rama pritet në Berlin nga kancelari Scholz

Shpërndaje lajmin

Kryeministri Edi Rama i cili ndodhet për një vizitë në Berlin është pritur me një ceremoni zyrtare nga kancelari Olaf Scholz.
Rama dhe Scholz do të kenë një takim kokë më kokë dhe më ata do të mbajnë një konferencë te përbashkët për shtyp në orën 12.30.
Në këtë takim pritet të diskutohet për Procesin e Berlinit, takimi i radhës i të cilit pritet të mbahet ne vjeshtë të këtij viti në Tiranë.
 
lajm ne perditesim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *