Mediat serbe ngrenë alarmin: Më 26 dhe 27 nëntor, Kosovës mund t’i liberalizohen vizat

Share

“Delegacionet teknike kosovaro-franceze më 26 dhe 27 nëntor për liberalizimin e vizave”, është shkrimi i sapo publikuar nga mediat serbe.

Një takim virtual i delegacioneve teknike të Ministrive të Punëve të Brendshme të Kosovës dhe Francës, për bashkëpunimin në fushën e sigurisë dhe çështjet që lidhen me liberalizimin e vizave, do të mbahet më 26 dhe 27 nëntor, shkruan danas, raporton botasot.

Ky takim është rezultat i një marrëveshje midis Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe Presidentit të Francës, Emmanuel Macron, në video konferencën e djeshme.

Pas takimit teknik, një takim politik në nivelin e ministrive të punëve të brendshme të të dy vendeve pritet shumë shpejt.

The post Mediat serbe ngrenë alarmin: Më 26 dhe 27 nëntor, Kosovës mund t’i liberalizohen vizat appeared first on Media .


Share

Komente