Medvedev: Nuk ka negociata me Ukrainën për sa kohë Zelensky është president

0
Shpërndaje lajmin

Zëvendëskryetari i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, Dmitry Medvedev deklaroi se negociatat me Ukrainën ishin “të pamundura” për sa kohë që Volodymyr Zelenskiy është në pushtet.
“Gjithçka përfundon gjithmonë në negociata dhe kjo është e pashmangshme, por për sa kohë që këta njerëz janë në pushtet, situata për Rusinë nuk do të ndryshojë në aspektin e negociatave”, citohet të ketë thënë Medvedev, shkruan The Guardian.
Ukraina ka përjashtuar më parë mundësinë e negociatave me Rusinë ndërsa Vladimir Putin është në pushtet, por ka propozuar një plan paqeje prej 10 pikash dhe gatishmëri për të marrë pjesë në një konferencë ndërkombëtare të paqes në verë./

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *