January 24, 2022

Mërgimtarit nga Zvicra i vjedhin çantën me para dhe dokumente

Shpërndaje lajmin

Një mërgimtar nga Zvicra ka qenë cak i një vjedhjeje të hënën në mbrëmje, në një lokal në qendër të Ferizajt. Çantën që ai e ka harruar në karrigen e kafenesë e kanë marrë tre persona të tjerë. Në pamjet e kamerave të sigurisë vërehet se çanta merret nga një vajzë, e cila po shoqërohej nga dy të rritur, pasi u ngritën nga tavolina ngjitur asaj ku kishte qëndruar viktima.

Mërgimtari H.K. ka dërguar videon në redaksinë e KOHA.net. Ai ka thënë se në çantë i ka pasur rreth 1.000 euro, 500 franga zvicerane, një orë dore “Apple”, si dhe dokumente personale. Ka deklaruar se i duhen patjetër dokumentet, sepse do të udhëtojë në drejtim të Zvicrës javën e ardhshme, përcjell albinfo.ch.

Ka njoftuar po ashtu se rastin e ka lajmëruar edhe në Polici. Sipas tij, përgjigjja e Policisë ka qenë që duhet të presë për hetimet.

Në anën tjetër, Policia në raportin ditor të 22 qershorit ka thënë se është duke e hetuar rastin të cilin e ka cilësuar si “Vjedhje”.

“Rr. Dëshmorët e Kombit, Ferizaj, 21.6.2021-19:47. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se në një lokal te qytetit, nga persona të panjohur i është vjedhur një çantë dore në të cilën kishte një portofol me dokumente personale zvicerane, letërnjoftimi i lëshuar nga Republika e Kosovës, para të gatshme dhe një orë dore. Rasti duke u hetuar”, thuhet në raport të Policisë.

Ndërkaq, në një përgjigje për KOHËN, të enjten, Basri Shabani, ushtruesi i detyrës së drejtorit të Policisë në Ferizaj ka thënë se hetimet po vazhdojnë për rastin.

“Hetimet e stacionit policor të Ferizajt janë duke hetuar rastin, janë në rrugë të mirë për të identifikuar kryerësin e vjedhjes së çantës. Për informata shtesë ju informojmë me kohë”, ka thënë Shabani.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *