January 24, 2022

Merita Xhaka shpallet Heroinë e Vitit nga Komuna Falkenberg në Suedi

Shpërndaje lajmin

Mërgimtarët shqiptarë vazhdojnë të shquhen në vendet ku jetojnë dhe veprojnë, duke dhënë kontributin e tyre.

Merita Xhaka, është shpallur Heroinë e Vitit nga Komuna Falkenberg në Suedi për punën e palodhshme dhe të jashtëzakonshme gjatë krizës së pandemisë Covid-19, shkruan albinfo.ch.

“Jam shumë e lumtur. Tani ndihem e qetë, por më herët isha aq nervoz sa i gjithë trupi kërceu. Faleminderit të gjithëve që më votuat”, është shprehur Merita.

Merita punon si kujdestare në akomodim special Solhaga dhe u nominua si Heroinë e Vitit me rastin e përpjekjes së saj në punë gjatë pandemisë së koronavirusit.

Ajo që nga vera e kaluar më 2020 mori përsipër kujdesin për pacientët me Covid19 ku përmes punës së saj së kujdesshme u sigurua që infeksioni të mos përhapej në masë të madhe.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *