‘Merkato’ politike/ Rama i hap derën opozitës së re; Shehu i LSI dhe Lala e PDIU kandidojnë në Tiranë nën siglën e PS

Share

Kryeministri Rama deklaroi sot para mediave se ‘dera është e hapur’ për kandidimin e deputetëve të opozitës së re, në listat e Partisë Socialiste për zgjedhjet e 25 prillit.

I pyetur nga gazetarët, kryeministri Rama u shpreh se gjithçka në lidhje me emrat do të vendoset pas vlerësimeve të bëra nga drejtuesit e qarqeve.

“Këtu nuk bëhet fjalë për opozitë, këtu bëhet fjalë për skuadër me të gjithë ata që janë të gatshëm të përfshihen në vijën e parë të kësaj beteje. Listat janë prevokativ i drejtuesve politikë të çdo qarku, këtë herë është edhe më e qartë për të gjithë. Drejtuesit e qarqeve kanë barrë të propozojnë emrat e çdo qarku. Puna ka kohë që ka nisur, kemi bërë një proces për tu hapur derën të rinjve që duan të angazhohen. Drejtuesit e qarqeve po bëjnë vlerësimet dhe do të vijnë të rinj e të reja, jo vetëm si moshë. Patjetër që do të kemi edhe bazën e skuadrës tek njerëzit me eksperiencë dhe besoj se do të kemi një skuadër dinjitoze dhe fituese”-tha Rama. 

Pak orë pas deklaratës së kryeministrit Rama, janë mësuar dhe emrat e dy kandidatëve të opozitës së re, të cilët do të kandidojnë me Partinë Socialiste. Bëhet fjalë për Ylli Shehun, ish-deputet i LSI-së si edhe Reme Lala, e cila e mori mandatin e saj nën siglën e PDIU-së në Dibër.

Të dy ata, siç bën me dije mediat do të kandidojnë në qarkun e Tiranës. Theksojmë se lista e opozitarëve që do të kandidojnë nën siglën e Partisë Socialiste është edhe më e gjatë.

10509691 651783348272787 307572987191585256 n 640x640 1

3ffc08ad462e70752c6c5144e03e7c45 L 640x639 1


Share

Komente