Messi apo Ronaldo? Emmanuel Macron tregon kë preferon mes dy yjeve

0
Shpërndaje lajmin

Emmanuel Macron është një tifoz futbolli dhe këtë e ka dëshmuar disa herë në të kaluarën.
Ai mbështet me pasion kombëtaren franceze dhe në Botërorin e fundit ishte në finalen e Katarit kundër Argjentinës, ku u përpoq të ngushëllonte lojtarët, konkretisht Kylian Mbappe, pa shumë sukses.
Presidenti i Francës ishte të martën në Marsejë dhe u pyet nga fëmijët se kë preferon mes Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos.

Cristiano Ronaldo or Messi?
Emmanuel Macron (President of France):
“I prefer Cristiano Ronaldo.”pic.twitter.com/VD2XTWm2YS
— The CR7 Timeline. (@TimelineCR7) June 27, 2023

“Cristiano apo Messi? Unë preferoj Cristiano Ronaldon”, është përgjigjur Emmanuel Macron, ndoshta duke pasur parasysh se sa shumë e lëndoi asi argjentinas në Kupën e Botës, disa muaj më parë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *