Milani dhe Juventusi në garë për mesfushorin e Bajernit të Mynihut

Shpërndaje lajmin

Pas një sezoni të parë zhgënjyes te Bajerni, verën e shkuar pati zëra për një largim të Marcel Sabitzer nga “Allianz Arena”.
Austriaku këmbënguli për të qëndruar dhe në fazën e parë të këtij sezoni ka prodhuar lojëra shumë të mira. Gjithsesi, është ende e paqartë nëse e ardhmja afatgjatë e tij do të jetë Mynihu.
Sipas “Calciomercato”, janë dy klube të interesuara në Serinë A për shërbimet e tij, Milani dhe Juventusi.
Kuqezinjtë madje kanë përgatitur edhe një ofertë për 28-vjeçarin.
LEXONI GJITHASHTU

Luis Suarez drejt transferimit te klubi brazilian
Matuidi tërhiqet nga futbolli, u shpall kampion bote në vitin 2018
Hakmarrja e Benzema, fshin në rrjetet sociale lojtarët e kombëtares

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *