Mina antitank në Mat, reagon policia: Po presim forcat xheniere për ndërhyrje

0
Shpërndaje lajmin

Pas raportimit për një minë anti-tank në Burrel, ka ardhur edhe reagimi i policisë.
“Blutë” e Matit njoftojnë se në fshatin Baz, pranë disa magazinave, është konstatuar nga banorët dyshohet një minë anti-tank e vjetër.
Për rrjedhojë është vendosur perimetri i sigurisë  dhe po pritet mbërritja e forcave xheniere për të ndërhyrë.
Njoftimi i plotë:
Mat/ informacion paraprak
Me datë 14.04.2022,  në fshatin Baz, Mat, pranë disa magazinave, është konstatuar nga banorët dyshohet një minë anti-tank e vjetër. Është vendosur perimetri i sigurisë  dhe po pritet mbërritja e forcave xheniere për të ndërhyrë.
Grupi hetimor  po vijon  punën për zbardhjen dhe dokumentimin e këtij rasti./ /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *