Miratohet Qeveria e re e Serbisë

0
Shpërndaje lajmin

Parlamenti i Serbisë ka votuar të mërkurën për Qeverinë e re, e cila do të ketë prioritet investimet në infrastrukturën e energjisë dhe anëtarësimin në Bashkimin Evropian.
Kabineti i ri do të ketë në krye Ana Bërnabiç, e cila ka pasur rolin e kryeministres edhe në dy qeveritë e kaluara.
Qeveria e re do të ketë 28 ministra, kryesisht nga Partia Progresive Serbe dhe Socialistët.
Për Qeverinë e re kanë votuar 157 deputetë, nga 250 sa janë në total, shkruan Radio Evropa e Lirë.
 
LEXONI GJITHASHTU:

Aktivistja Biserko: Niveli i dialogut Kosovë-Serbi, i ulët
Në Serbi po zhvillohet stërvitje e madhe ushtarake, thotë Vuçiç

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *