Mjekët e Araujo kanë bërë të ditur se kur lojtari do të kthehet në fushë

0
Shpërndaje lajmin

Mbrojtësi qendror i Barcelonës, Ronald Araujo, ende shpreson të shkojë në Kupën e Botës si pjesë e kombëtares së Uruguait.
Lojtari iu nënshtrua një operacioni, për shkak të të cilit, siç u raportua më parë, ai praktikisht humbi shansin për të luajtur në Kupën e Botës. Sipas gazetarit Javi Miguel, mjekët e siguruan Araujon se deri në dhjetor do të mund të rikthehej në fushë, shkruan .
Megjithatë, prioriteti për mbrojtësin 23-vjeçar është rikuperimi i plotë – ai nuk do ta detyrojë rikthimin e tij në Kupën e Botës nëse është i rrezikshëm.
Ronald Araujo ka bërë shtatë paraqitje për Barcelonën këtë sezon dhe ka luajtur 12 herë me ngjyrat e kombëtares së Uruguait. /G.D /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *