Momenti i shpëtimit të emigrantëve në Kanalin Anglez, mes tyre gra dhe fëmijë (VIDEO)

Shpërndaje lajmin

 
Të paktën 3 persona kanë ndërruar jetë dhe 43 janë shpëtuar nga autoritet nga incidenti me gomonen të ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm.
Gomonia me emigrantë sipas pamjeve është çarë dhe ka mbetur në mes të detit.

Në të ka pasur gra dhe fëmijë, shtetësia e të cilëve ende nuk bëhet e ditur.
Sky News ka publikuar edhe pamjet e para të operacionit të shpëtimit të emigrantëve, që vijon ende. Autoritetet i druhen faktit se numri i viktimave mund të rritet./

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *