Monika Kryemadhi nxjerr prapaskenat e bujshme: Ai është përgatitur për azilin e tij politik

Share

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi u shpreh se kryeministri Rama shkoi në Turqi për të përgatitur azilin e tij politik pas 25 prillit.

Reagimi i Monika Kryemadhit:

“Nuk mund të gjykoj presindetin Erdogan. Unë dua të gjykoj kryeministrin tim. Bëri atë paraqitjet në momentin kur vendi po kalon një krizë shëndetësore si ajo e pan.de.misë së kor.onavir,usit. Nuk do të dëshiroja që vizita e Ramës do të vendoste integritetin dhe sovranitetin për të siguruar një azil politik për veten e tij. Unë them se vizita e Edi Ramës ashtu ka qenë për të përgatitur azilin e tij politik,” tha Kryemadhi për Java në RTSH.


Share

Komente