“Mos çani detin me gomone”, Rama thirrje të rinjve: Investoni në fshat, i keni të gjitha mundësitë në Shqipëri

0
Shpërndaje lajmin

Kryeministri Edi Rama foli sot nga Dibra për fenomenin e largimit masiv të të rinjve nga Shqipëria.
Rama tha se të mendosh të ikësh nga vendi për një jetë më të mirë është legjitime dhe se të gjitha vendet e kanë kaluar këtë fazë dhe se tani është radha e Shqipërisë.
Megjithatë Rama i bëri thirrje të rinjve që mos rrezikojnë jetën duke shkuar me gomone në Angli.
Ai tha se Shqipëria i ofron të gjitha mundësitë për tu zhvilluar, duke thënë se fshati është një mundësi e mirë për të investuar./ /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *