Mos e humbisni: Nga varfëria ekstreme te jeta dhe karriera, kjo është historia e dhimbshme e CR7 i cili kishte probleme me zemrën (FOTO LAJM)

Share

Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro lindi në ditën e 5-të të shkurtit 1985 nga nëna e tij, Maria Dolores dos Santos Aveiro dhe babai i tij i ndjerë, Jose Dinis Aveiro.

Me lindjen e tij, babai i tij e quajti ‘Ronaldo’ – në admirim për ish-presidentin amerikan Ronald Reagan, i cili sapo u betua për mandatin e tij të dytë në SHBA. Gjithashtu, vendi i lindjes së Ronnie është Funchal, i vendosur në Ishujt Madeira. Në rast se nuk e dini, kjo nuk është toka kryesore e Portugalisë, por një nga ishulli i pretenduar nga vendi.

Cristiano Ronaldo është fëmija i fundit i tre fëmijëve të lindur nga bashkimi midis prindërve të tij, Maria Dolores (një kuzhinier) dhe Jose Dinis Aveiro (një ish-ushtar, kopshtar dhe njeri i pajisur).

 

 

Duke u rritur si foshnja e shtëpisë së tij:

Ronnie u rrit së bashku me vëllain e tij të madh, Hugo dhe dy motrat më të mëdha, Elma dhe Katia. Si një fëmijë i fundit i familjes së tij, media thotë se mamaja dhe babai e përkëdhelën shumë atë.

Në atë kohë, Cristiano iku pa skoqe sa herë që kryente një shkelje në shtëpi. Në vend që të zotëronte veprimet e tij, ai bënte sikur qante para prindërve të tij. Pas së cilës, vëllezërit e motrat e tij më të vjetër (Hugo, Elma dhe Katia) marrin fajin për shkeljen e tij.

Historia e Familjes Cristiano Ronaldos:

CR7 vjen nga fillimet modeste. Familja e Cristiano Ronaldos nuk ishte e pasur dhe ai përjetoi varfëri ekstreme në fëmijërinë e tij.

Shtëpia ku ai u rrit pasqyronte varfërinë me të cilën përballej familja e tij në atë kohë. Shërben si një mësim për përulësinë që ai nuk do ta harrojë kurrë. Cristiano u rrit në një shtëpi të varfër dhe ai ndau një dhomë me të gjithë vëllezërit e motrat.

Për shkak të varfërisë ekstreme në familjen e tij, nëna e tij një herë u tha mediave se donte të abortonte Ronaldon kur ajo ishte shtatzënë me të. Një pjesë e këtij vendimi erdhi për shkak të problemit të alkoolizmit të burrit të saj. Gjithashtu, frika e të pasurit shumë fëmijë.

Pasi shkuan në spital, mjekët nuk pranuan të kryenin abortin. Kur kërkesa e Maria Dolores u refuzua, ajo shkoi AWOL. Mamaja e CR7 filloi të pinte birrë të ngrohtë. Ajo gjithashtu vrapoi furishëm, duke shpresuar se djali i saj do të vdiste në bark. Fatmirësisht, kjo nuk ndodhi dhe Cristiano lindi .

Origjina e Familjes Cristiano Ronaldo:

Pa dyshim, të gjithë mendojnë se CR7 vjen nga Portugalia ose nga një ishull i saj. Kjo nuk eshte e vertete. Faktet  tregojnë prejardhjen e tij ose rrënjët e familjes që gjurmohen në Praia. Ky është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Cape Verde – një vend ishull në Afrikën Perëndimore. Sipas nënkuptimeve, Cristiano Ronaldo është nga Afrika Perëndimore.

Familja e Isabel Rosa da Piedade – nëna e Humberto Cirilo Aveiro – i cili është gjyshi nga babai i Cristiano Ronaldos – vjen nga Praia, Kryeqyteti i Kepit të Verde.

Në moshën 16 vjeç, familja e saj u largua nga vendlindja e tyre Praia për të mbijetuar në një ishull tjetër Atlantik të quajtur ‘Madeira’. Këtu lindi tre brezat e ardhshëm. Ja, një nga pasardhësit e saj është Cristiano Ronaldo, DITA e Futbollit. Kjo do të thotë që Legjenda i ka rrënjët nga Afrika Perëndimore.

Historia e Futbollit Christiano Ronaldo:

Kur Ronaldo ishte në moshë shkollimi, ai u regjistrua në Escola Basha e Secundaria Gonçalves Zarco, ku filloi arsimin fillor. Ndërsa ishte i ri, Ronnie nuk ishte i interesuar të studionte. Ai ishte më i shqetësuar për shoqërimin e babait të tij në klubin e futbollit Andorinha në Funchal. Kjo ishte ajo ku Jose Dinis Aveiro mori një punë të dytë si një njeri i veshur me rroba.

Përçmimi i Ronaldos për shkollën u bë aq i fortë sa ai u rrit. Ai kurrë nuk do të bënte detyrat e shtëpisë, por përkundrazi do të kënaqej me pasionin e tij të shpejtë për futbollin. Në moshën tetë vjeç, ai nënshkroi për akademinë e futbollit Andorinha.

Për ta vëzhguar nga afër, babai i tij (Jose Dinis Aveiro) vendosi të merrte një punë me kohë të plotë si kit kitar në akademi. Ndihma për djalin e tij për të hedhur një themel të fortë për karrierën ishte një rol i rëndësishëm për Jose Aveiro.

Rritja e niveleve të të rinjve:

Pasi kaloi dy vjet me CF Andorinha, CR7 vazhdoi të provonte me Nacional, një tjetër akademi në ishullin e Madeira. Ndërsa luante atje, njerëzit vunë re se ai kishte një talent të veçantë.

Kjo ishte e dukshme në trofetë dhe nderimet që ai fitoi për ta. Vini re, një foto e të riut ndërsa feston një fitore në turne me prindërit e tij, stafin e klubit dhe disa anëtarë të familjes. Në atë kohë, askush nuk e dinte se ai do të bëhej futbollisti më i madh i planetit.

Largimi i Prindërve dhe Anëtarëve të Familjes për në Lisbonë:

Në një përpjekje për të përmirësuar aftësitë e tij në futboll dhe për të shpëtuar prindërit e tij nga varfëria, Cristiano mori vendimin më të madh të rinisë së tij. Ai u largua nga familja e tij në Madeira për në Lisbonë në moshën 12 vjeç.

Atë vit 1997, Ronnie shkoi në një gjyq tre-ditor me Sporting CP, i cili e nënshkroi atë për një tarifë prej 1,500 £ – pasi ai kaloi provat e tyre.

Largimi nga prindërit dhe anëtarët e familjes nuk ishte një vendim i lehtë pasi ai qante çdo ditë. Në fakt, kjo ishte hera e dytë që Ronaldo jetoi me pseudonimin e tij të fëmijërisë “Cry Baby”. Përkundër vetmisë, ai ngulmoi dhe vazhdoi të punonte shumë.

Qëllimi më i Lartë dhe kërkimi për të braktisur shkollën:

Në moshën 14 vjeç, Ronaldo filloi të kishte atë mentalitet të çmendur për ta shtyrë veten të bënte gjëra të jashtëzakonshme me topin e futbollit. Këtë ai e bëri, të gjitha në emër të mbajtjes së një qëndrimi pozitiv për të kapërcyer vetminë e të qenit larg familjes.

Ndërsa koha kalonte, ai filloi të mos e pëlqente idenë e përzierjes së arsimit me futbollin. Në përpjekjen e tij për t’u përqëndruar plotësisht në lojë, Ron u pajtua me nënën e tij për të ndaluar shkollimin. Megjithëse i popullarizuar në mesin e studentëve në klasën e tij, Ronnie i varfër kurrë nuk kaloi shumë mirë me mësuesit e tij.

Historia e Dëbimit të Shkollës së Cristiano Ronaldos:

A e dini?… Ai një herë u përjashtua pasi i hodhi një karrige mësuesit të tij, për të cilin ai pretendoi se e kishte “mosrespektuar”.

Pas dëbimit të tij nga shkolla, Ronaldo u zotua të provojë që mësuesi i tij gaboi. Ai reagoi ndaj dhimbjeve të dëbimit duke ngrënë dhe duke jetuar futboll. Në atë kohë, ai punoi në shpejtësinë dhe ndërtimin e tij. Sidoqoftë, fitimi i një shpejtësie të tepruar u konsiderua shumë për moshën e tij të butë.

Probleme me zemrën:

Pasja e një shpejtësie të tepruar si fëmijë i dha trupit të tij të stresuar një përgjigje të fortë emocionale, përfshirë ankthin. Kjo çoi në Cristiano që kishte një sëmundje të zemrës. Ky ishte një ndërlikim shëndetësor që gati e detyroi atë të hiqte dorë nga futbolli.

Në përgjigje të zemrës së tij të dështuar, stafet mjekësore të Sporting CP kërkuan miratimin nga prindërit e Cristiano Ronaldos për të bërë një operacion mbi të.

Për gëzimin e anëtarëve të familjes së tij, një lazer u përdor për të përmirësuar rrugët e tij kardiake. Kjo bëri që qarkullimi i gjakut në zemrën e tij të bëhej normal. Fatmirësisht, futbolli vazhdoi pasi Mjekët e pastruan atë nga spitali.

Historia e Rrugës drejt Famës:

Në moshën 16 vjeç, CR7 vendosi të transformonte veten e tij – duke u bërë shumë ambicioz për shkak të stërvitjes së vazhdueshme të vështirë. Në asnjë kohë, menaxheri i ekipit të parë të Sporting, László Bölöni i ofroi atij një mundësi para-sezonale për skuadrën e të moshuarve. Kjo erdhi pasi ai u impresionua me driblimet e tij.

Në vitin 2003, pikërisht në ditën e 12-të gushtit, Ronnie pati shansin të takonte fatin. Atë ditë, Sporting Lisbon dhe Manchester United patën një ndeshje miqësore para-sezonale dhe Laszlo Boloni zgjodhi Ronaldon. A e dini?  Shkëlqimi i tij ndihmoi që Sporting të mundë United 3-1.

Pas ndeshjes, lojtarët e United sidomos Patrice Evra dhe Rio Ferdinand i kerkuan Sir Alex Ferguson për të nënshkruar me të riun. Ish-shefi i United u impresionua me talentin e madh të Ronaldos për driblime dhe goditje të fuqishme. Këtu është pika kryesore e ndeshjes që ndryshoi fatin e tij.

 Përfundimisht, Cristiano u bashkua me United për një tarifë (12.24 milion £) që e bëri atë adoleshentin më të shtrenjtë në historinë e futbollit anglez.

Me t’u bashkuar me United, ai kërkoi fanellën me numrin 28 të ngjashme me atë që kishte veshur në Sporting. Për fat të mirë, Ronaldo mori fanellën me numrin 7.

Të mëdhenjtë e bashkuar si George Best, Eric Cantona David Beckham më parë kishte veshur numrin e fanellës. Veshja e fanellës së 7-të u bë një burim shtesë motivimi për Portugezët.

Historia e Suksesit:

Në United, Ronaldo jo vetëm që mbajti formën e tij të mrekullueshme, por përmirësoi aftësitë e tij dhe filloi të provojë se ai mund të jetë futbollisti më i mirë në botë.

Pas Kupës së Botës FIFA 2006, ai u përfshi në një incident ku bashkëlojtari i klubit Wayne Rooney u dërgua jashtë. Për shkak të kësaj, Ronaldo u tall me të gjatë gjithë sezonit 2006-07.

Si një mënyrë për të heshtur anglezët dhe disa tifozë të United, CR7 u zotua të vazhdonte të shënonte gola. Në pak kohë, ai theu pengesën me 20 gola për herë të parë dhe fitoi titullin e tij të parë në Premier League. Pasuan disa suksese kolektive dhe individuale, duke përfshirë Topin e Artë të tij të parë FIFA.

 

Përpara sezonit 2009-10, CR7 u bashkua me Real Madrid për një tarifë transferimi rekord botëror në atë kohë – 80 milion £ (94 milion €) me një klauzolë blerjeje prej 1 miliard €.

Duke shënuar 451 herë në 438 ndeshje me një mori trofesh dhe nderimesh e kthyen Ronaldo në një nga lojtarët më të mirë të historisë së futbollit.

Pas një përplasje me presidentin e Los Blancos, Florentino Perez, Cristiano mendoi se ai nuk ishte më i domosdoshëm. Kjo e bëri atë të numërojë ditët e tij me Real Madrid.

Massimiliano Allegri provoi fatin e tij duke nënshkruar  me portugezin. Në Juve, Cristiano filloi të shënojë rregullisht.

31 të dashurat e kaluara të Cristiano Ronaldos:

Që kur u ngrit në yllin e futbollit, Portugezi ka mbetur relativisht i fshehtë në lidhje me çështjet e zemrës së tij.

Publikisht, marrëdhëniet e tij të konfirmuara përfshijnë, (1) Jordana Jardel (2003 – 2004), (2) Merche Romero (2005 – 2006), (3) Gemma Atkinson (2007), (4) Nereida Gallardo (2008) dhe (5) Irina Shayk (2010 – 2015).

Takimet e Takimit me Cristiano Ronaldo:

Thashethemet thonë se Ronaldo dilte rastësisht me gratë e mëposhtme; (7) Mia Judaken (2006), (8) Bipasha Basu (2007), (9) Raffaella Fico (2009), (10) Paris Hilton (2009) dhe (11) Olivia Saunders (2009).

 

Grupi i dytë i takimeve takimesh CR7 përfshin; (12) Kim Kardashian West (2010), (13) Andressa Urach (2013), (14) Alesia Riabenkova (2014) (15) Daniella Chavez (2014), (16) Jordana Jardel (2003 – 2004) dhe (17) Alessia Tedeschi (2015) .
Grupi i tretë i takimeve takimesh CR7 përfshin: (18) Maja Darving (2015), (19) Alessandra Ambrosio (2015), (20) Daniella Grace (2016), (21) Paula Suarez (2016), (22) Cristina Buccino ( 2016) dhe (23) Cassandre Davis (2016).

E dashura aktuale e Cristiano Ronaldo:

Ajo është Georgina Rodriguez. E dashura e Cristiano Ronaldo është nga qyteti verilindor spanjoll i Jaca, i vendosur afër kufirit francez, rreth 450 km nga Madridi. Ajo filloi jetën si kamariere në vendlindjen e saj para se të transferohej në një familje në Bristol, Angli.

Si u takua Georgina Rodriguez me Cristiano Ronaldon?

Sipas AS Sports News, ajo u takua me yllin e Juves në një dyqan Gucci në Madrid, në një kohë që po punonte si ndihmëse e dyqanit. Duke folur për shikimin e saj të parë të tij, Georgina rrëfeu një herë;

“UNË JAM SHUMË E NDROJTUR DHE MENDOJ SE KJO MË KA LODHUR MË SHUMË PARA TIJ, I CILI, ME NJË VËSHTRIM, MË KISHTE PREKUR NË MËNYRË TË VEÇANTË. RONALDO MË TRAJTON, KUJDESET PËR MUA DHE MË DASHURON”.

Fëmijët e Cristiano Ronaldos:

CR7 bë baba në moshën 25 vjeç, teksa lindi Cristiano Jr – në ditën e 17-të qershorit 2010. CR7 kurrë nuk ka zbuluar publikisht identitetin e nënës biologjike të Cristiano Jr, të cilën ai e ka mbajtur të fshehtë që prej tij lindja në Shtetet e Bashkuara.

 

Cristiano Jr është një figurë e shquar në jetën e babait të tij dhe ai shpesh shfaqet pranë tij në ceremonitë e ndarjes së çmimeve. Ashtu si babai i tij, ai ëndërron të bëhet një futbollist i shkëlqyeshëm.
Kapiteni i Portugalisë gjithashtu ka binjakë, një djalë dhe një vajzë – Mateo dhe Eva. Të dy fëmijët erdhën me ndihmën e një nëne zëvendësuese – në verën e vitit 2017.
Pas lindjes së binjakëve të tij, dikur ka pasur murmuritje se Ronaldo do të mirëpresë shtesë të katërt në familjen e tij. Ky u bë fëmija i tij i parë me të dashurën, Georgina Rodriguez. Ajo lindi një vajzë të cilën ata e quajnë Alana Martina.
Cristiano Ronaldo dhe stili i jetesës:

Për çfarë i shpenzon Ronaldo paratë e tij? Një nga hobet më të mëdha të Ronaldos është blerja e makinave dhe shtëpive. Ai ka një Lamborghini Aventador 300,000 dollarë (207,000), së bashku me Maserati-n e tij. Cristiano zotëron gjithashtu një Bentley, një Porsche, një Mercedes, ndër të tjera.

 

Shtëpia e Cristiano Ronaldos:

Ndërsa shkruajmë Bio-n e tij, Cristiano Ronaldo jeton në një pallat mjaft modest prej 1.6 milion dollarësh të ndërtuar nga Otero Group, një zhvillues vilash luksoze. Ti paratë mund të duken si një shifër mjaft e vogël për një futbollist i cili ka qenë i zakonshëm në Forbes.

Gjithashtu për të theksuar, shtëpia e pushimeve formon vetëm një pjesë të vogël të portofoleve të pronës prej 47 milion dollarësh që ai zotëron. Kjo përfshin një shtëpi në Torino, një apartament në Kullën Trump të New York-ut dhe një bllok në La Finca, Spanjë.

Jeta familjare Cristiano Ronaldos:

Një ndjenjë e bashkimit është dhurata më e çmuar që Ronaldo i ka dhënë çdo anëtari të familjes së tij që nga koha e famës. Kjo ka krijuar një rrjet të pathyeshëm dashurie. Këtu, ne do t’ju tregojmë më shumë rreth prindërve të tij dhe anëtarëve të tjerë të familjes.

Rreth babait të Cristiano Ronaldo:

Jose Dinis Aveiro lindi në ditën e 30-të shtatorit 1953 nga nëna e tij, Filomena Aveiro. Përveç se ishte një kitman dhe kopshtar, babai i Cristiano Ronaldo dikur ishte një ushtar që zhvilloi një luftë popullore për Portugalinë.

Ndërsa ishte në ushtri, Jose Dinis Aveiro mori pjesë në ndihmën e Portugalisë për të parandaluar Angolën që të fitonte pavarësinë e saj. Mjerisht, ai dhe njerëzit e tij humbën luftën, një në të cilën ai pa ushtarë të tjerë kundërshtarë duke kryer mizori. Lufta i la një njollë mendore dhe kjo ishte mënyra se si Jose Dinis u bë një Alkoolist kronik.

Ronaldo nuk pi alkol dhe arsyeja kryesore për këtë është për shkak të babait të tij. Jose Dinis Aveiro ishte një alkoolist dhe para vdekjes së tij më 6 shtator 2005, ai vdiq nga sëmundja e mëlçisë, kur Ronaldo ishte vetëm dy vjet në karrierën e tij në Old Trafford. Vdekja e Jose Dinis Aveiro ishte si rezultat i problemeve të mbledhura nga mbingarkesa e alkoolit.

Rreth nënës së Christiano Ronaldos:

Maria Dolores dos Santos Aveiro lindi më 31 dhjetor 1954 nga nëna e saj, Matilde dos Santos da Viveiros dhe babai i tij, Jose Vivieros (një pastrues). Nëna e Ronaldos është kuzhiniere nga profesioni.

Maria nuk u martua përsëri pas vdekjes së Jose Dinis Aveiro në 2005. Sipas një raporti, ajo vazhdoi të fillonte shoqërinë me një burrë të quajtur Jose Andrade.

Njihuni me të dashurin e Maria Dolores që ka të ngjarë të jetë njerku i Cristiano Ronaldos.

 

Maria jeton një jetë luksoze. Ajo kënaqet të kalojë kohë me djalin dhe nipërit e saj. Mamaja e CR7 ka një numër të madh fansash në mediat sociale – më shumë se 1.7 milion ndjekës të Instagram – statistikat e vitit 2020.

Për familjen e saj, një herë erdhi një moment i trishtuar kur Maria Dolores dos Santos u diagnostikua me kancer të gjirit në vitib 2007. Për fat të mirë, ajo u shërua plotësisht pas disa cikleve të terapisë rrezatuese. Deri më sot, ajo merr ilaçe kundër kancerit për të mbajtur larg sëmundjen.

Në vitin 2015, autoritetet spanjolle e akuzuan atë për pastrim parash. Ata ndaluan në aeroportin ‘Barajas’ të Madridit – për bartjen e 55,000 € në çantën e saj të dorës. Maria nuk kishte arritur të plotësonte formularin e deklaratës dhe paratë e saj u konfiskuan nga autoritetet spanjolle.

Rreth vëllait të Cristiano Ronaldos:

Hugo dos Santos Aveiro, i lindur në 1975, është 10 vjeç më i madh në CR7. Në vitet e fundit, jeta ka qenë më sfiduese për të – një njeri që shumë e konsiderojnë se po jeton në hijen e vëllait ose motrës së tij super yll.

Në ato ditë, vëllai i Cristiano Ronaldos ishte një futbollist premtues. Mjerisht, ai ra në jetën e pirjes dhe përdorimit të drogës në fund të viteve 1990. Siç e keni menduar, ajo pjesë e pirjes ishte një gjen varësie që zhvillohej në familjen Aveiro.

Falë mbështetjes së Ronaldos, Hugo, tani i rikuperuar merr bekime nga dashuria dhe mbështetja e Cristianos. Ndërsa shkruaj Bio-n e Cristiano Ronaldos, Hugo është menaxheri i muzeut CR7 në Madeira, Portugali.

Rreth Katia Aveiro:

Lindur në ditën e 5 të tetorit 1976 (nëntë vjet më e madhe se ai), ajo është motra  e madhe e Cristiano Ronaldos. Katia Aveiro është një këngëtare Portugeze me një karrierë të suksesshme falë popullaritetit të vëllait të saj.

Ndër të gjitha motrat e Ronaldos, ajo është më e afërta me të. Kieta merr një kohë të mjaftueshme për të mbrojtur vëllain e saj kur ai tërhiqet nga fansat. Ajo godet fort tifozët kryesisht Anti-Messi ose ata që kanë ndonjë gjë kundër CR7.

 

Motrja tjetër e Ronaldos, Elma dos Santos Aveiro:

Lindur më 10 mars të vitit 1973, ajo është më e madhja e motrës së Cristiano Ronaldos.  Edhe pse më pak e njohur se Katia, Elma është marrë me modelim. Ajo shkoi në shkollë në Peru para se të transferohej në Shtetet e Bashkuara për të ndjekur Universitetin e Cincinnati.

Elma e etiketon vëllain e saj fëmijë si “më të mirën ndonjëherë’. Ashtu si Katia, ajo është e pamëshirshme ndaj fansave që tërheqin CR7. Këto ditë, ajo e çon betejën e saj drejtpërdrejt te rivali i vëllait të saj Lionel Messi. Një herë Elma postoi imazhin e yllit të Barcelonës duke adhuruar vëllain e tij.

 

 

Nuk tatuazhe:

Ju do të gjeni shumë futbollistë që së paku kanë një art trupor. Ronaldo është një nga të paktët atletë pa tatuazh vetëm sepse dhuron rregullisht gjak. Kohët e fundit, CR7 u bë një dhurues i palcës së kockave.

është Cristiano Ronaldo një homoseksual?

Vite më parë, ata ishin pretendime se sulmuesi i Portugalisë ishte në një lidhje homoseksuale me një kikboksier marokenë të quajtur Badr Hari. Raporti i çuditshëm u shfaq pasi historitë dolën në shtypin spanjoll se ai po bënte udhëtime të rregullta në Marok për ta parë. Edhe Badr Hari dikur kishte fotografinë e të dashurit të tij të pretenduar me shkrimin duke thënë:

Përfundim:

Pa dyshim, historia e Ragjeve të pasurisë së Cristiano Ronaldos nuk është një përrallë që mund të zgjasë vetëm një dritë hëne. Biografia e CR7 na bën të kuptojmë atë një gjë në lidhje me botën tonë. Ky fakt që shumë nga dështimet e jetës u ndodhin atyre që nuk e kuptuan se sa afër suksesit ishin kur u dorëzuan.

Pavarësisht se vinin nga një familje e varfër, prindërit e Cristiano Ronaldos treguan se mund ta përballonin atë që nuk mund të blinin para. Karriera e tij e hershme e futbollit nuk do të kishte filluar mirë nëse babai i tij – José Dinis Aveiro – nuk do të kishte lënë punën e tij të vjetër si një njeri i veshur në klubin që luante djali i tij. Ai

Nga ana tjetër, Maria Dolores dos Santos Aveiro qëndroi në Portugali për të parë përparimin e djalit të saj ndërsa gjyshërit dhe të afërmit e djalit të saj u zhvendosën në Australi. Hugo dos Santos Aveiro u bë figura e babait në mungesë të babait të tyre të ndjerë.

Më në fund, motrat e mëdha – Katia Aveiro dhe Elma dos Santos Aveiro – në disa raste kanë treguar dashurinë e tyre përmes mbrojtjes së vëllait të tyre të vogël nga rivalët e karrierës. /albeu.com/

 

 

 

Komento

Recent Posts

 • covid
 • Jeta në Zvicër
 • koordinim
 • Koronavirusi: çast pas çasti
 • lajme
 • Mjeket
 • problemet
 • shëndetësi

Mjekët kërkojnë një koordinim më të mirë për të zgjidhur problemet me Covid

27 mins ago
 • *Anash
 • dashuri
 • horoskopi
 • shenjat e horoskopit
 • tradheti

E dinë se do të tradhëtohen, 3 kombinimet më të pabesueshme të shenjave të Horoskopit

27 mins ago
 • Ekonomi
 • Financa
 • kantonet
 • lajme
 • taksat
 • Të pasurit
 • Zvicër

Kantonet zvicerane mendojnë të ulin taksat për të pasurit

27 mins ago